Тема толерантності не проста. Її межі важко визначити нам, дорослим, що вже говорити про дітей. Проте, усі ми розуміємо наскільки вона є важливою, адже є однією із обов’язкових умов миру! Тому навчаймося толерантності самі та навчаймо її молоде покоління, будьмо толерантними у сім’ї, на роботі, у своєму колі спілкування і тоді людство стане на крок ближче до омріяного міжнаціонального діалогу та миру! Давайте розширювати територію толерантності, починаючи із себе!

 


 

4 листопада відзначають Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти

 

24 жовтня-30 жовтня тиждень медіаграмотності
У час, коли гаджет займає більшу половину нашого часу, необхідно пам'ятати про власну безпеку. 
ЩО ТАКЕ КІБЕРБЕЗПЕКА!?
Це застосування технологій і методів захисту комп’ютерних систем, мереж, програм і даних в кіберпросторі від несанкціонованого доступу, зміни, знищення та інших кіберзагроз.
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?
Щороку кількість кібератак зростає. Вони стають більш небезпечними та призводять до серйозних наслідків: крадіжка даних, фінансові втрати, фальсифікація виборів, загрози національній безпеці, загроза життю громадян, а особливо несформованих особистостей, тобто дітей, які піддаються впливу та навіюванню.
***
Якщо за дії дорослого відповідає він сам, то за дії дітей відповідають, перш за все, батьки та педагоги. Саме тому щорічно у освітніх закладах України проводяться навіть місячники з теми ,,Безпечний простір в інтернеті". Від початку повномасштабної війни у нашій країні російські служби намагаються використати соціальні мережі з метою пропаганди та залучення наших дітей з метою вилучення з них потрібної для ворога інформації. Тому батькам  молодшо-середнього шкільного віку варто контролювати час використання та віртуальне спілкування власних дітей з метою забезпечення їх безпеки. А зі старшими школярами варто спілкуватися і бути емоційно близькими, щоб у разі небезпеки дитина мала бажання вам довіряти і звернутися саме до вас за допомогою.
***
А ось пару правил, які необхідно знати кожному учневі, щоб МАТИ БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПРОСТІР!

 

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людбми

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ).

 

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Особам, які постраждали від торгівлі людьми, українським законодавством гарантується одноразова матеріальна допомога та комплексна допомога (психологічна, медична, правова, допомога у працевлаштуванні тощо), виходячи з їхніх особистих потреб.

 

10 жовтня - день психічного здоров‘я

Які найкращі способи для висловлення своїх емоцій?


Самовираження – це чудовий спосіб ідентифікувати емоції та працювати з ними. Нижче ми пропонуємо список практик, які можуть допомогти у висловленні та переживанні емоцій.

 

МИСТЕЦТВО 

Мистецтво може допомогти нам виразити, що ми відчуваємо, коли у нас немає слів або ми не хочемо їх використовувати. Існує багато різних способів використання мистецтва як самовираження. Ось кілька ідей, щоб почати:

1) Колаж: виріжте зображення з журналів і газет, які відгукуються вам та зображають ваші почуття. Наклейте їх на папір або листівку, щоб створити настрій-колаж. 

2) Намалюйте дерево: намалюйте, яким би ви були деревом. Подумайте, чи воно високе, чи вічнозелене, чи фруктове чи квітне тощо. 

3) Мандала: Мандала на санскриті означає коло. Це індуїстські та буддійські символи Всесвіту, які часто використовуються в медитації. Розмальовка  мандали може допомогти вам розслабитися, і ви можете використовувати кольори, щоб виразити свої почуття. Ви можете знайти безплатні шаблони в Інтернеті або намалювати власні.

 

ЗАПИСИ У ЩОДЕННИК 

Вести щоденник – це чудовий спосіб розібратися зі своїми почуттями, проблемами або цілями. Вам не потрібно писати щодня, тільки тоді, коли маєте бажання.

1) Писати можна в будь-який час доби. 

2) Ви можете писати скільки завгодно, навіть використовуючи маркери, щоб виділити важливе, якщо хочете. 

3) Ви можете писати від руки або друкувати свій щоденник, якщо вам це простіше - вирішувати вам.

 

КРЕАТИВНЕ ПИСЬМО 

Креативне письмо – це потужний спосіб виразити свої емоції. 

1) Ви можете спробувати написати вірші, оповідання чи навіть п’єсу. 

2) Ви можете писати щотижня або як завгодно часто виділяти час, щоб створити свій художній світ.

3) Ви можете писати на комп'ютері чи від руки, видалити чи знищити після, або зберегти, щоб озирнутися – вирішувати вам.

 

ТРЕКЕР НАСТРОЮ

Фіксування настрою може допомогти вам визначити закономірності та відстежувати зміни. Ви можете спробувати різні способи:

1) Оцініть свої почуття за шкалою від 1 до 10 і записуйте це щодня. 

2) Розфарбуйте відрізок кола або один квадрат у зошиті в клітинку. 

3) Використовуйте колір, який відображає ваші почуття. ?Заповнюйте коло/клітинку протягом місяця, і у вас буде візуальне уявлення про свої почуття за цей час. 

4) Використовуйте додатки. Доступно багато програм для відстеження настроїв. Майте на увазі, що деякі можуть бути платними.

 

НАПИШІТЬ ЛИСТ 

Не для надсилання, тільки для вас.

1) Ви можете написати собі в минулому чи майбутньому, коханій людині, а можете й не мати конкретного адресата. Або ви можете звернутися до того, хто зробив вам боляче.

2) Написання листа може бути способом сказати те, що ви ніколи б не сказали особисто, не готові сказати вголос або ще не мали можливості нікому сказати. Іноді ми відчуваємо, що нам потрібно щось сказати комусь, але не завжди потрібно, щоб вони це почули.

3) Після того, як лист буде написаний, ви можете зберегти лист або знищити.